معرفی مهندسین مشاور هندسه پارس

مقدمه

شرکت مهندسین مشاور هندسه‌پارس یک شرکت مهندسی مشاور با تخصص‌های چندگانه می‌باشد که در سال 1384 در ایران به ثبت رسیده است. بنیانگذاران شرکت هندسه‌پارس، فعالیت‌های مهندسی را از دهه 60 هجری ‌شمسی آغاز کرده‌اند.در حال حاضرهندسه‌پارس در زمینه‌های تخصصی متنوع فعالیت داشته و امکان ارائه خدمات تخصصی ویژه در زمینه‌های مورد نظر و یا یکپارچه در پروژه‌های بزرگ و نیازمند تخصص‌های چندگانه (Multi-Disciplines) را دارا می‌باشد.

زمینه‌های فعالیت
فعالیت‌های اصلی مهندسین مشاور هندسه ‌پارس در زمینه‌های تخصصی ذیل می‌باشد:
 • بنادر و سازه های دریایی
 • صنایع نفت و گاز و پتروشیمی
 • مهندسی زیرساخت ها

نوع خدمات

خدمات تخصصی مهندسین مشاور هندسه‌پارس شامل موارد ذیل می‌شود:

 • مطالعات مفهومی و امکان‌سنجی
 • طراحی پایه و تفصیلی
 • تهیه طرح جامع
 • مشاوره و مدیریت پروژه
 • مطالعات تامین مالی پروژه ها
 • مهندسی خرید و تامین کالا
 • مهندسی ارزش
 • مدیریت و مهندسی ساخت
 • مهندسی کارگاهی
 • نظارت عالی و کارگاهی
 • تهیه اسناد و برگزاری مناقصه
 • پیش راه اندازی و راه اندازی پروژه
 • خدمات ویژه

سازمان

 کلیه فعالیت‌های تخصصی و ستادی این شرکت زیر نظر بخش‌های اصلی ذیل انجام می‌گیرد:

«مدیریت های پروژه‌های اجرایی» در مهندسین مشاورهندسه‌پارس متناسب با زمینه های فعالیتی مربوط عهده‌دار هدایت و هماهنگی مدیران پروژه‌های مختلف می‌باشند. مدیران پروژه مسئول ارتباط با کارفرمایان از یک طرف و هماهنگی‌های درون شرکت از طرف دیگر هستند. مدیریت مهندسی و QA /QC  سازماندهی فعالیت ها و روشهای اجرایی/ مهندسی را در شرکت به عهده دارد.  «دفتر بازاریابی و توسعه کار» به انجام فعالیت‌ها مرتبط با کاریابی و نیز توسعه زمینه‌های فعالیتی در هندسه‌پارس می‌پردازد. بخش‌های ستادی شرکت از قبیل اداری و مالی، خدمات علمی و فنی و نظایر آن زیر نظر «مدیریت مهندسی» ایفای نقش می‌نمایند. شاخه‌های تخصصی شرکت از قبیل فرآیند، مکانیک، برق و ابزار دقیق، خط لوله و لوله‌کشی، ایمنی، معماری، سیویل و سازه و نظایر آن در چارچوب «مدیریت های پروژه های اجرایی » فعالیت می‌کنند و خدمات لازم را به پروژه‌های مختلف ارائه می‌دهند. شاخه‌های تخصصی مهندسین مشاورهندسه‌پارس در بخش‌های آتی معرفی شده است.

 

پرسنل تخصصی

نیروهای انسانی متخصص و کارآمد مهم ترین سرمایه مهندسین مشاور هندسه ‌پارس تلقی می شود. حفظ روحیه بالای حرفه‌ای همکاران و رشد و تعالی ایشان، یکی از دغدغه‌های اصلی مدیریت شرکت است. ضمن آنکه مدیران شرکت وقت زیادی را صرف جذب کارشناسان برجسته و فارغ‌التحصیلان نخبه دانشگاه‌های داخل و خارج کشور می‌نمایند.

شرکت مهندسین مشاورهندسه‌پارس هم‌اکنون متناسب با پروژه‌های مختلف سازماندهی نیروی انسانی لازم را انجام می‌دهد.

 

امکانات

امکانات سخت‌افزاری مهندسین مشاور هندسه‌پارس در چند بخش قابل اشاره است:

الف- فضای کار

هم‌اکنون حدود 1000 مترمربع فضای کار در  ساختمان های مستقل در اختیار این شرکت است. کلیه دفاتر مجهز به امکانات دفتری می‌باشند.

ب- کامپیوتر و تجهیزات جانبی

 به ازای هر کارشناس و تکنسین در مهندسین مشاورهندسه‌پارس یک کامپیوتر مورد استفاده می‌باشد. کامپیوترها به شبکه متصل بوده و امکان کار گروهی را تسهیل می‌کنند. امکانات جانبی کامپیوتر مثل پرینتر، پلاتر، اسکنر و نظایر آن به تعداد مورد نیاز در شرکت موجود است.

    ج- کتابخانه

کتابخانه غنی و روزآمد یکی از امکانات اصلی شرکت‌های مهندسی مشاور می‌باشد. کتابخانه شرکت مهندسین مشاور هندسه‌پارس نیز از ابتدای تأسیس شرکت تشکیل گردید و مدارک موجود در آن  به شرح ذیل دسته‌بندی شده است:

- (i) کتب و نشریات

(ii)- استانداردها

(iii)- اسناد فنی پروژه‌ها

(iv)- سایر مدارک

هر یک از مدارک کتابخانه به یکی از دو صورت الکترونیکی یا کاغذی است ولی مدارک مهم به هر دو صورت نگهداری می‌شوند.

کتابخانه هندسه پارس | مهندسین مشاور

 

مدیریت کیفیت

مدیریت کیفیت در این مشاور در دو بخش تضمین کیفیت و کنترل کیفیت انجام می‌شود و تضمین کیفیت با تأمین تمهیدات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری لازم کنترل کیفیت با کنترل مدارک تولیدی (گزارش‌ها و نقشه‌ها) انجام می‌شود.

راهنمای کیفیت (Quality Manual) شرکت هندسه‌پارس که مبنای تضمین و مدیریت کیفیت در آن است به تشریح کامل روش‌های مرتبط در شرکت می‌پردازد.

خط مشی و اهداف سیستم مدیریت یکپارچه شرکت مهندسین مشاور
 شرکت مهندسین مشاور هندسه پارس گواهینامه صلاحیت خدمات مشاوره

 

شاخه‌های تخصصی مهندسین مشاورهندسه‌پارس

مهندسین مشاور هندسه ‌پارس دارای بخش‌های تخصصی مختلف به شرح زیر می‌باشد:

ساختار هر یک از شاخه‌های تخصصی در مهندسین مشاور هندسه ‌پارس شامل مسئول شاخه تخصصی، مشاور یا گروه مشاوران و کارشناسان است.

بخش‌های تخصصی بالا علاوه بر اینکه با همکاری یکدیگر به ارائه خدمات با تخصص‌های مختلف در پروژه ها می‌پردازند، آمادگی ارائه خدمات خاص و با یک تخصص ویژه را هم دارند.

 

رتبه‌بندی

شرکت مهندسین مشاور هندسه ‌پارس در زمینه‌های ذیل دارای رتبه‌بندی از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می‌باشد:

 واحدهای پالایشگاه نفت و گاز و صنایع پتروشیمی

 بندرسازی و سازه‌های دریایی

جامعه مهندسان مشاور، نماینده فدراسیون بین‌المللی مهندسان مشاور (FIDIC)

هم‌چنین این شرکت عضو گروه نفت و گاز و گروه بندرسازی جامعه مهندسان مشاور ایران می‌باشد.

خط مشی